• Akvizícia školskej knižnice

• V školskom roku 2017/18 naša škola získala finančné prostriedky v hodnote 1100 eur z Fondu na podporu umenia v rámci projektu  Akvizícia školskej knižnice. Projektové aktivity budú prebiehať počas celého školského roka 2018/19. Zámerom projektu je revitalizovať knižničný fond, pritiahnuť do knižnice viac čitateľov zaujímavými akciami v rámci vyučovania, ale aj počas mimovyučovacích aktivít. Projektové aktivity budeme zverejňovať priebežne počas celého roka na webovej stránke školy, v  obecných novinách a v školskom časopise.

Október:

V rámci prebiehajúcich akcií ku Dňu školských knižníc sme pripravili hodinu s literárnymi postavami. Žiaci V. a VI .ročníka  sa obliekli do kostýmov svojich obľúbených hrdinov. Na hodinách literatúry predstavili postavy a prečítali úryvky z kníh. Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť v galérii: Deň školských knižníc.

Žiaci prvého stupňa  absolvovali  2 hodiny  čítania v školskej knižnici, kde si pod vedením školskej knihovníčky Mgr. S.Strakovej  zábavnou formou   zmerali čitateľské schopnosti, učili sa pracovať s textom riešením zaujímavých úloh.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť v galérii: Čítanie v školskej knižnici.

Liečime knihám somárske uši -súťaž o najkreatívnejšiu záložku do knihy, akcie sa zúčastnilo 80 žiakov, žiacka školská rada vybrala 11 najkrajších, ktoré boli ocenené riaditeľkou školy.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť v galérii:  Vyhodnotenie súťaže - Záložka do knihy.

Dotazník

Žiaci našej školy odpovedali na 10 otázok, ktoré boli zamerané na prieskum záujmu o knižničné služby školskej knižnice, spokojnosť s ponukou knižničného fondu, spôsobom  jeho využitia, ale aj vzťahu čitateľov ku knihám a čítaniu. Výsledky  prieskumu, ktoré spracovali žiaci IX.ročníka pod vedením Mgr. M.Čajkoviča a Mgr. Z.Hlubíkovej  si môžete pozrieť v prílohe: Dotazník.

Pasovanie prvákov za čitateľov školskej knižnice

Naši prváci,  keďže už zvládli väčšinu písmeniek, boli pasovaní za čitateľov školskej knižnice. Z nových kníh im čítali starší spolužiaci.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť v galérii:  Pasovanie prvákov za čitateľov školskej knižnice.

V školskej knižnici   boli vystavené  knihy zakúpené v rámci  projektu. Čitatelia ich budú môcť využívať počas výpožičných hodín, ale aj na vyučovaní.

V marci usporiadali pani učiteľky z 2. a 3. ročníka pre žiakov spoločné tvorivé čítanie. Využili novú literatúru pre deti, ktorú škola zakúpila v rámci prebiehajúceho projektu. Nielenže si medzi sebou mohli porovnať svoje napredovanie v čítaní, riešili tiež rôzne tvorivé úlohy k textu.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť v galérii:  Tvorivé čítanie.

Žiaci VI. ročníka  využili  nové knihy na hodine literatúry v aktivite Spoznávame sa v bájkach.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť v galérii:  Spoznávame sa v bájkach.

Aktivity v školskej knižnici budú  prebiehať  aj na iných predmetoch a  naši žiaci  a učitelia   využijú nový knižničný fond  aj na prípravu na predmetové olympiády a súťaže.