• Rada rodičov

• OZ Rodičovské združenie pri ZŠ Šúrovce
          Školská 3, Šúrovce 91925
          Ičo: 55057179

V živote našej školy veľmi dôležitú úlohu zohrávajú rodičia, ktorí podporujú rozvoj školy. Nadväzujúc na dlhoročnú tradíciu, dnes funguje registrované Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Šúrovce s vlastnou Radou rodičov.

"Za každým dieťaťom, ktoré si verí, je rodič, ktorý v neho veril prvý."

Rada rodičov má minimálne toľko členov, koľko tried je v aktuálnom školskom roku. Je v nej rodičmi zvolený zástupca z každej triedy s rovnakými právami. Rada rodičov tvorí plánovaný rozpočet a hlasovaním rozhoduje, na čo sa použijú finančné prostriedky z rodičovského účtu, ktoré nie sú darcom viazané na konkrétny účel.

Rada rodičov nie je fórum na jednosmerné prenesenie názorov, ale na diskusiu, hľadanie čo najlepších východísk a riešení, ku ktorým sa dopracuje po konštruktívnej diskusii a hlasovaní. Na zasadnutiach sa zúčastňuje aj vedenie školy, ktoré reaguje aj na pripomienky a otázky zo zápisníc z triednych rodičovských schôdzok.

Našim cieľom je:

- ochraňovať a podporovať rozvoj hodnôt výchovy a vzdelávania
          - napomáhať zvyšovať kvalitu výchovy a vzdelávania na princípe humanizmu, demokracie, vedeckosti
          - zabezpečovať ochranu práv žiakov a záujmov rodičov
          - zabezpečovať efektívnu a koordinačnú spoluprácu rodičov a školy pri formovaní osobnostných hodnôt žiakov školy a napĺňaní výchovných cieľov školy
          - napomáhať realizovať stratégiu školy a výchovnou a vzdelávacou činnosťou pripraviť erudovaných, flexibilných, tvorivých, kvalifikovaných absolventov
          - sledovať pripomienky, námety, požiadavky rodičov a v spolupráci s vedením školy podieľať sa na ich riešení

Členovia RR pre školský rok 2023/2024:

1.  Diana Eliášová, 8.B             - predseda RR
          2.  RNDr. Martina Jánošková, 2.A.   - podpredseda RR
          3.  Ing. Mariana Ristová, 9.B
          4. Zuzana Kunkelová 9.A, 6. ročník
          5. Mgr. Dagmar Jobeková 4.A
          6. Tatiana Mericová 8.A
          7. Mgr. Martina Gabrišová 3. ročník
          8. Martina Lívová 4.B
          9. Ing. Lenka Mrvová 3. ročník
          10. Miroslav Šimášek 9.A, 7. roč.
          11. Zuzana Miškolciová 2.B, 5. roč.,
          12. Ing. Andrea Repková 8.B., 5. roč.
          13. Mgr. Petra Mlíchová MBA 7. ročník
          14. Mgr. Edita Haršányiová 1.A
          15. Veronika Dlhošová 1.B
          16. Dobrovoľníci RR / bez hlasovacieho práva/ Ildikó Hletková, Iveta Záborská